ترموستات اتاقی

ترموستات اتاقی


ترموستات اتاقی چیست؟

اگر بخواهیم خلاصه ای از انواع ترموستات های اتاقی موجود در دنیا و علی الخصوص ایران ارائه دهیم می توانیم از برندهایی مانند: هانیول، زیمنس، دانفوس، کلایماست، رجین و فانتینی  یاد کنیم.

در میان برندهای یاد شده می توان از ترموستات هانیول  به عنوان پیشتاز تولیدات این حوزه به لحاظ گستردگی سبد محصول و تنوع کاربردی آن برای انواع سیستم های تهویه مطبوع در دنیا نام برد.

ترموستات اتاقی به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی می شود که تولیدات آنالوگ، غالبا در کشورهای آسیایی و در حال توسعه به چشم می خورد.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی سیستم های گرمایشی سرمایشی و گستردگی انواع آن مانند فن کویل سقفی، فن کویل زمینی، گرمایش از کف، چیلر، مینی چیلر و داکت اسپلیت و  جایگزینی آن ها به جای انواع سیستم های سنتی مانند کولر آبی و رادیاتور، ترموستات های اتاقی به بخشی از تجهیزات جدا نشدنی زندگی مدرن تبدیل شده اند.

ترموستات اتاقی

ترموستات های دیجیتال هوشمند به شما این امکان را می دهند که دمای محیط محل سکونتتان تا رسیدن به دمان ایده آل به صورت دستی ( Manual ) تنظیم کنید.

از انواع ترموستات های اتاقی دیجیتال می توان به: ترموستات دیجیتال قابل برنامه ریزی ( Programmable )، ترموستات دیجیتال بیسیم ( Wireless )، ترموستات دیجیتال وای فای ( WiFi ) و ترموستات دیجیتال هوشمند ( Smart ) اشاره کرد.

با در نظر گرفتن گستردگی انواع ترموستات های دیجیتال این امکان برای کاربر وجود دارد که دمای محیط را به وسیله کنترل از راه دور ( Remote Control )  و یا حتی از طریق تلفن همراه ( Smart Phone ) تنظیم نماید.

امروزه اهمیت صرفه جویی و کاهش مصرف انرژی به قدری بالاست که نمی توان از وجود سیستم های تهویه مطبوع ( Hvac ) مدرن و همچنین ترموستات های دیجیتال هوشمند ( Smart Home Thermostat ) در ساختمان ها چشم پوشی کرد.